Konspirační teorie o 11.září

5. prosince 2009 v 16:33 | Fox Mulder
Konspirační teorie - 11.září

Konspirační teorie o 11.září


Určitě si z vašich mladých školních let pamatujete hodiny dějepisu, kdy jste se museli mořit se složitými letopočty a šprtat se "bezvýznamné" událostí.
Většina z vás my ale jistě dá za pravdu, že jedenácté září, rok 2001, jste si dokázali zapamatovat.
Určitě si již nevíte co jste ten den dělali, jaké bylo počasí nebo jak se vám vydařil den.
Na druhou stranu víte co se stalo v New Yorku uprostřed Manhattanu. Tedy, jak by řekli jiní, myslíte si co se tehdy stalo.

Oficiální verze útoku na World Trade Center

Přibližně v 8 hodin ráno odstartovala dvě letadla z Bostonu, jedno z Newarku a poslední z Washingtonu. Už nějakých deset minut po startu je něco v nepořádku. Ačkoliv to lidé na zemi ještě neví, tak pilotování letadla se již ujali sebevražední atentátníci. Přesně v 8:46 naráží první z Boeingů 767 do Světového obchodního centra. Vrazí do 96.patra budovy a odřízne všem, kdo se nacházejí výše, únikovou cestu. Lidé jsou vyděšení, k nebi stoupá hustý kouř. Událost zmobilizovala všechny novináře v okolí, kteří se chtějí honit za senzací a ani netuší, co ještě přijde. V čase 9:02 otřese druhou z věží náraz. Další letadlo vrazilo do 80. patra a uvězňuje všechny, kdo se nestihli evakuovat z budovy. Půl hodiny na to je uzavřen vzdušný prostor nad New Yorkem a prezident Geoge Bush přednese svůj projev lidem. Zatím mluví o šesti obětech a tisíci zraněných, ale netuší co dalšího přijde. Čas 9:37, třetí z letadel naráží do budovy Pentagonu, jedné z nejzabezpečenějších budov v USA. Okamžitě je vydán rozkaz o evakuaci Bílého domu a budovy Kongresu. Nikdo neví kam teroristé udeří příště. Nikdo neví vůbec nic.
Ve chvíli největšího smutku nevydrží konstrukce jižní věže Světového obchodního centra a zřítí se jako domeček z karet. Mrtvých a zraněných přibývá. V 10:03 v Pensylvánii spadne poslední unesené letadlo. Cestující se teroristům vzbouřili, bohužel kontrolu nad letadlem nezískali. Že se jedná o poslední útok zatím nikdo neví, a proto jsou evakuováni i lidé v centrále OSN a NATO. O dvacet minut později se zřítí i severní dvojče. Nastane dlouhý klid, kdy jsou zpřísňována bezpečnostní opatření. Ve večerních hodinách se nevydrží konstrukce další budovy Světového obchodního střediska. Další čtyři, které přežili museli být bohužel strženy, protože byli příliš poškozeny troskami z dvojčat. Dílo zkázy bylo dokonáno a Světové obchodní středisko zmizelo z mapy světa.
11. Září
Zdroj: www.blisty.cz

Takto se události staly dle americké vlády, jejích tajných služeb a drtivé většiny seriózních médií. Nedlouho po teroristickém útoku se ale začali objevovat různé nesrovnalosti a konspirační teorie o tom jak to bylo doopravdy. Ty říkají, že celá akce byla dílem zlého, ďábelsky proradného prezidenta George Bushe, který údajně potřeboval záminku pro útok na Irák a na další arabské země, kde mohl získat bohaté zásoby ropy.
A jaké jsou argumenty těch, kdo věří v tuto teorii?
"Jména únosců byla známa až podezřele rychle, už během prvních 48 hodin!"
No ono přeci není tak těžké vzít si seznam cestujících oněch čtyř letadel a hledat souvislosti. Chlapce z FBI nejspíš zaujalo, že v každém onom letadle seděla skupinka lidí s arabskými jmény. Nebylo již těžké se dovtípit co to znamená.
"Osoby, které údajně podnikly sebevražedný útok stále žijí!"
Lépe řečeno pouze jejich jmenovci. Tvůrci konspiračních teorií pouze využili člověka se stejným jménem, aby jim jejich pohádka lépe zapadala do skládačky.
"V den, kdy letadla narazila do budov, větší část amerických obranných sil byla na cvičení!"
Cvičení probíhají denodenně, tak proč nemohli mít jedno zrovna 11. září?
"Proč nezastavili to letadlo, když se vychýlilo z kurzu?!"
A co měli dělat? Sestřelit jen tak letadlo s desítkami lidí na palubě jen proto, že měli pravděpodobně technické problémy? To bychom měli každý rok desítky zničených letadel.
"Objevili se podivné machinace na burze pomocí nichž si někdo pěkně vydělal!"
A kdo jiný než Bush a jeho poskoci že? Ne samozřejmě že ne. Zkusme ale uvažovat o tom, kdo by to asi tak mohl udělat… Pořád nic? Je to úplně jednoduché o útocích přece věděli teroristé, tak proč na tom ještě nevydělat?
"Dvojčata byla odpálena pomocí výbušniny, náraz letadel by je nezničil!"
Sympatizanti konspirační teorie uvádějí, že náraz letadel nemohl způsobit zřícení dvojčat. Navíc byl náraz pouze na okraji a nemohl způsobit poškození centrálních pilířů držících celou konstrukci. Na to je jednoduché vysvětlení, které v rozhovoru pro Idnes uvedl Jiří Boudník, že dvojčata nemají centrální pilíře. Určitě si dovedete představit, co se stane když tisíci tunové letadlo narazí rychlostí přes 500 km/h do budovy, která je navíc již 30 let stará. Nevydrží. Pilíře se postupně ohýbají, jsou pod nadměrným tlakem, což naruší celou konstrukci budovy. Ta se nakonec zřítí. Žádných dalších bomb ani explozí nebylo potřeba.
"Do Pentagonu žádné letadlo nenarazilo, vybouchla tam bomba!"
Některým lidem vytvářející konspirační teorie se zdála díra po letadle moc malá a radši by ji viděli větší. Nikde neviděli poškození, která by udělala křídla letadla na budově. Takové lidi, ale bohužel musím zklamat. Letadlo nemusí do budov vrážet jenom v horizontální poloze. To bylo mělo těm chytřejším čtenářům postačit.

11. Září - Pentagon
Zdroj: www.september11news.com

"Amerika to udělala proto, aby dostala záminku pro útok na arabské země bohaté na ropu!"
No nejvtipnější asi je, že USA zaútočilo na Afghánistán, kvůli oněm dvojčatům, jenže ouha, v Afghánistánu nejsou žádná velká ložiska ropy. Irák sice Američané ovládli, ale ne kvůli teroristům, ale kvůli jaderným zbraním. Navíc by se jim to těžko vyplatilo, když je samotná válka přišla na 3 bilióny dolarů.
Doufám, že po tomto článku už je všem jasné, jak to doopravdy bylo. Můžete si samozřejmě myslet svoje. Bláboly o americké vládě, jejím bývalém prezidentovi, o tajné službě, která vymyslela složitý plán, jehož vykonání muselo stát miliony dolarů a bylo náročné. Mohli riskovat odhalení svých podlých cílů, i když tím vlastně nic nezískali. Pořád platí, že nejednoduší řešení bývají ta správná. Já se tedy kloním k názoru, že 11. září napáchali teroristé v Americe velké škody a nikdo jiný v tom prsty nemá.Zdroj: www.myheaven.cz
 


Komentáře

1 hammie hammie | 10. dubna 2010 v 23:53 | Reagovat

ani nevim, jak jsem se na tenhle blog dostal, ale jen se smeju .. ono to ma mnohem vic neznamych a otazek, nez je tady uvedeno.. copak WTC, cozpak o to, ze se ty budovy sesunuly do sebe jako pri rizenej demolici, to se teoreticky mohlo stat. Ale jak je mozny, ze kvuli pozaru (!) spadla vez 7? necelych 50 pater vysoka budova s ocelovou konstrukci, ve ktery horelo v par mistnostech, se sesypala jak domecek z karet... na realizaci rizenej demolice (od nachystani planu az po navrtani piliru a pripevneni bomb) je potreba minimalne 14 dni, at mi nikdo netvrdi, ze je oficialni verze pravdiva. Dale - zadna ropa nebo irak, ale prachy! resp mega pojistovaci podvod :) ty ve byly pojisteny na tak neuveritelny castky, ze si to ani nedovedu predstavit.. no nic, nechci nikomu vnucovat svuj nazor, ale podle me neni oficialni verze pravdiva.

2 DeckerTamra35 DeckerTamra35 | E-mail | Web | 4. ledna 2012 v 21:34 | Reagovat

Cars and houses are quite expensive and not everybody can buy it. But, <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a> was invented to aid people in such kind of cases.

3 TomkoB TomkoB | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:52 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama