Leden 2010

Zkratka UFO

18. ledna 2010 v 12:53 | Fox Mulder
UFO

Zkratka UFO


Zkratka UFO doslova znamená Unidentified Flying Object.Což v překladu do češtiny znamená neidentifikovatelný létající objekt.Pozor! To že je nějaký objekt letící na obloze neidetifikovatelný ještě vůbec nemusí znamenat že je hned mimoplanetárního původu.Může se ukázat že je to kometa,vrtulní,letadlo,pták a bůhví co ještě.Většina lidí to totiž míchá do jednoho pytle a potom vznikají nedorozumění...

oroniel 15

17. ledna 2010 v 16:40 | Fox Mulder
Psychokineze

www.oronie15.blog.cz


Takže bych chtěl poděkovat mému spřítelenému blogu,tedy hlavně její admince,protože všechny články o kinezích a ještě pár dalších pocházejí od ní,takže Ti uctivě děkuju :)


Více smajlíků ke stažení


Telepatie-tréning

17. ledna 2010 v 16:24 | Fox Mulder
Psychokineze

Trening telepatie

Potřeba - kolega/kolegyně (nejlepší/dobrý kámoš nebo kámoška) a klidné místo.

1.cvik
Lehněte,nebo si sedněte s nejlepším kámošem (kámoškou) na zem hlavami k sobě. Domluvte se kdo bude posílat a kdo přijmat informace.Zkuste poslat třeba číslo. Mysletetřeba na číslo 1 velmi silně, představujte si jak vaše myšlenka letí do hlavy kamaráda/kamarádky. Váš kamarád/kamarádka by neměli na nic myslet a měli byste být oba/obě uvolněni.Nemělo by to být oblíbené číslo - kámoš vás zná a vaše oblíbené číslo by ho mohlo napadnout jako první... musí jít o telepatii, ne o fakt, že vás zná...Zkoušejte to pořád a pořád a pokud to půjde, zkuste něco jiného. Nezapomeňte se ve vysílání a přijímání myšlenek střídat.
POZOR!! Pokud zkoušíte telepatii poprvé, je dobré zkoušet posílat jednoduší informace proto začnete třeba čísly od 0 do 9 a pak zvyšujte.

2.cvik
Zkuste poslat příkaz. Sedněte si každý do protějších rohů místnosti. Jeden z vás se pokusí vyslat příkaz třeba "Otevři okno!" Pokud se ten druhý zvedne a otevře okno, bravo, daří se vám. Takto můžete zkoušet dál.
Také si jeden z vás může vzít tužku a papír a nakrestil/napsat to, co mu druhý pošle. Pokud pošlete třeba obraz trojúhelníku, může ho ten druhý nakreslit.

3.cvik
Každý si sedněte do jiné místnosti a stejně jako ve způsobu druhém, posílejte příkazy/obrazy, které má ten druhý vykonat/nakreslit.


Takto můžete postupovat v posílání celých obrazů nebo myšlenek. Dbejte na to, abyste zkoušeli telepatii i na větší dálku. Př.: Jeden z vás bude v bytě, druhý venku. Jeden na jednom konci zahrady, druhý na protějším. Atd.


4.cvik
Ve 4.cviku budeme posílat barvy.Jeden z vás si bude myslet barvu - ale ne, že si budete říkat "žlutá, žlutá, žlutá"... Tu barvu si vytvoříte před očima a budete si představovat, jak plyne do hlavy kolegy/ně, který/á řekne tu barvu, která ji napadne/kterou uvidí jako první.

5.cvik
Přenášení jednoduchých geometrických tvarů. Můžete se domluvit na výběru (kruh, trojúhelník, čtverec), nebo se domlouvat nemusíte a nechat to na volném výběru (bacha na více-úhleníky - takový sedmiúhleník se blně určuje:D)

6.cvik
Zkuste přenášet jednoduchá "slabikářská" slova (máma, táta, ema, maso... prostě slabikář:))

7.cvik
-Přenášejte pocity... přeneste svoji náladu na kamaráda (to jde jednoduše, dělá to spousta lidí, ale nevědomky... Nechcte svoji náladu, svůj pocit vpít se do kolegy, ať ho pohltí... Představte si - štve vás, že má váš spolužák dobrou náladu a vy špatnou? Prostě mu to špatnou šoupněte:D)

Pokud vám přenos nepůjde, nevěšte hlavu. Věřte, že to jde!:) Pokud vás začne bolet hlava, přestaňte a zkuste to později (nejlépe další den, aby si tělo odpočinulo od nezvyklé činosti). Možná se někde jinde dočtete, že máte trénovat jen pár minut nebo hodinu - trénujte, jak vám to vyhovuje! Doporučila bych přestávky - klidně až hodinové. Nezvyklé tělo by pak mohlo být unavené, neschopné obvyklých akcí a reakcí, mozek by nepobíral ani ty nejprimitivnější informace... Nepřepínejte se, raději 3x za den a být v pohodě, než 10x za den a být grogy:)
Úvod k telepatii

17. ledna 2010 v 16:07 | Fox Mulder
Psychokineze

Úvod k telepatii

Úvod k telepatii

Nyní se zaměřím na telepatii, která se také řadí mezi kineze. Telepatie pochází z latinského tele - vzdálenost, vzdálený a pathia - cítění.
Telepatie tedy znamená vzdálené cítění, čili přenos myšlenek. Je to tedy komunikace pomocí mysli. Během tohoto způsobu komunikace nedochází k nepochopení.
Co lze přenášet?

1. Telepatie, kterou používá každý.
Ano, každý z nás někdy použil telepatii, aniž by si toho byl vědom. Hovořím tady o nejjednodužší věci, kterou lze přenášet. O pocitech. Toto pouto je výrazné mezi rodiči a dětmi a mezi dvojčaty. Už se vám stalo, že jste měli pocit, že se vaší dceři stalo něco zrozného? Že se vaše dvojiče něčeho silně bojí? A v obou případech jsou dcera a dvojiče na druhém konci republiky? Čím to je?
Telepatií. Ačkoli se může zdát, že je to nemysl. Pouto mezi rodiči a jejich dětmi a dvojčaty jsou velmi silná a zahrnují i tento způsob telepatie. Lze úplně nevědomky (či silou vůle) vyslat své pocity někdo druhému. Přijde mi, že je to jednodužší než někomu vysvětlivat, jak se zrovna cítíte.

2. Posílání obrazů.
Poslat obraz je už trochu složitější. Jde o to vytvořit v mysli jednoduchý (později klidně složitější) obraz, třeba trojúhelník, a poslat ho do mysli někoho druhého.


3. Posílání slov.
Slova jsou další věcí, kterou zle odeslat. Slovo od slova, postupně nebo najednou... kdo by to nechtěl umět? Třeba při písemce či zkoušení... Sen. Ovšem naučit se posílat slova i celé věty není některým z nás zase tak neznámé.

Když znáte někoho skutenčně dobře a on vám říká: "Vidíš tu holku? Ta vypadá jako..." A vy dokončíte "... jako holka Petra." Ano, i toto je jisté odvětví telepatie. Dokážete vycítit, co váš kamarád chce říct.

Ovšem komunikovat přímo v mysli pomocí slov je jiné než vycítit, co ten druhý chce říct.


4. Posílání myšlenek.
Poslat myšlenku je nejtěžší. Ale je to odměna za snahu. V tomto případě nepošlete jednu větu, nepošlete obraz. Pošlete celou myšlenku. Zpočátku krátkou, mozději možná i celý řetězec myšlenek. Kdo by tohle nechtěl umět?!


Jistý druh telepatie dokáží ovládat i zvířata. Čím to, že zvířata vycítí, že se blíží nebezpečí? Jen tak si řeknou: "To jsou ale mraky, to bude hodně silná bouřka."? Což o to, kdo by utíkal před silnou boří? Otázka je, jak dokáží vycítit, že bude taková bouře, která je ohrožuje na životě? Jak dokáží poznat, že vybuchne sopka, když přístroje lidí někde v kanceláří nehlásí nic podivného? Podle mě je to určitý druh telepaie, jedno odvětví.
magnokineze

17. ledna 2010 v 16:02 | Fox Mulder
Psychokineze

Magnokineze

Jde o ovládání magnetického pole (kovů)

Na netu jsem opět nic nenašla, takže sem napíšu cvičení, které mě zrovna napadá.

1. cvik
Vezměte si dva magnety, kde jsou jasně vyznačeyny oba póly. Jeden dejte stranou, uvolněte se, na nic nemyslete a poté si představte, že jste součástí magnetu a chcete změnit jeho magnetické póly.
(Zní to šíleně, je to můj nápad, nevím jestli to funguje.) Jestli se to povedlo, to zjistíte tak, že přiložíte druhý magnet.

2. cvik
Vezměte dva malé magnety a dejte je od sebe tak daleko, aby se nepřitahovaly. Nyní se pokuste rozšířit magnetické pole jednoho z nich tak, aby druhý magnte přitáhl k sobě, nebo ho naopak odstrčil.

Fotky UFO

17. ledna 2010 v 15:46 | Fox Mulder
UFO

Fotky UFO

Pár fotek údajných létajících talířů.Něco je zjevně kravina made by zoner photo studio :D a něco možná skutečnost.Každopádně zajímavé.
Zárodky života v meteoritu

17. ledna 2010 v 15:06 | Fox Mulder

Zárodky života v meteoritu

Pochází život z meteoritů?


Struktury v Orgeulském meteoritu, které někdy bývají považovány za pozůstatky primitivních mikroorganismů

Podle některých teorií byl tunguzský meteorit tzv. uhlíkatý chondrit - křehký kosmický kámen, který obvykle nepřežije průlet atmosférou. Málo se ví, že právě tento typ těles bývá někdy podezříván, že naší sluneční soustavou přenáší zárodky života.
Mnozí vědci se domnívají, že pocházejí z oblasti mezi Marsem a Jupiterem a že jde o zbytky materiálu z počátků existence sluneční soustavy ještě před vytvořením planet.
Jenže meteority se dělí na dvě velké skupiny: kovové a nekovové. Zdá se tedy, že přecejen asi nějakou dobu byly součástí většího tělesa, jehož hmota se rozčleňovala vlivem vysokých teplot a tlaků. část nekovových meteoritů se opravdu podobá některým horninám na Zemi, další část však vůbec ne. Právě těm se říká uhlíkaté chondrity a má se za to, že jde o původní stavební materiál sluneční soustavy.

Organická hmota z vesmíru
Uhlíkaté chondrity jsou na Zemi nacházeny velmi vzácně, protože díky křehké struktuře málokdy přežijí průlet atmosférou. O to větší pozornosti vědců se však těší. Uhlík je totiž základním stavebním kamenem živé hmoty. I když samotná jeho přítomnost ještě život neznamená, tvoří se z něj složitější struktury: cukry, enzymy, bílkoviny a aminokyseliny, z nichž se skládají prakticky všechny nám známé organismy. Po těchto sloučeninách také začali vědci v uhlíkatých chondritech pátrat.
První úspěch se dostavil už na počátku 60. let. Tehdy našel známý biochemik profesor M. Calvin cukry a organické kyseliny v meteoritu, který roku 1950 spadl u města Murray v Kentucky. Prakticky stejné sloučeniny byly v téže době objeveny týmem biologů z newyorské Fordhamovy univerzity v uhlíkatém chondritu, který explodoval 14. května 1864 nad francouzskou obcí Orgeuil. Šlo o látky ze Země neznámé a přitom blízké některým složkám živých organismů, například voskovitým povlakům jablek, některým hormonům a podobně. I když nešlo vyloučit, že se do porézního materiálu uhlíkatých chondritů dostaly až na naší planetě, jejich podobné obsahy i složení ve dvou meteoritech, které spadly na různých místech naší planety s odstupem více než jednoho století, se zdály nasvědčovat mimozemskému původu těchto látak.

Kosmická zkamenělina?
Dr Nagy se svým kolegou Georgem Clausem z newyorské univerzity šli při zkoumání orgeuilského meteoritu ještě dál a podrobili jeho tenké řezy mikroskopickému zkoumání. Roku 1962 ohlásili nález nepatrných mikroskopických útvarů, které se podobaly vyhynulým pravěkým jednobuněčným řasám - vůbec nejprimitivnějším a nejstarším stopám pozemského života, které byly v podobě zkamenělin nalezeny. Nález dokonce přiměl Harolda Ureye, nositele Nobelovy ceny a předního znalce sluneční soustavy aby přehodnotil svůj původně velmi skeptický názor na hledání stop života v meteoritech.
Nakonec však přecejen převládla obvyklá skepse. Stopy organických sloučenin byl prohlášeny za chyby při měření a zkamenělina za náhodný artefakt anorganického původu (což mimochodem někteří vědci stále častěji prohlašují i o nálezech v marťanském meteoritu).

Zrozeni v kosmu
Před časem se však ke zkoumání organické hmoty v meteoritech vrátil geolog Michael Engel z Oklahomské univerzity. Zaměřil svou pozornost na kámen, který se střetl se Zemí až několik let po výzkumech M. Calvina, dr. Nagyho a jejich kolegů - na uhlíkatý chondrit zvaný murchinsonský meteorit. Ten dopadl v Austrálii roku 1969. I v něm byly organické látky. Engel zde dokonce nalezl aminokyseliny s levotočivými molekulami, které tvoří základ pozemského života. Jejich mimozemský původ dokazuje vysokým obsahem tzv. těžkého dusíku (izotopu N15), který se v pozmských aminokyselinách vyskytuje mnohem méně. Zpráva o tomto objevu dokonce vyšla v prestižním příirodovědeckém časopisu Nature, který je pokládán za spolehlivého garanta serioznosti uveřejněných materiálů. Od té doby vědců, kteří souhlasí s myšlenkou transportu života vesmírem, pomalu přibývá.
Všechny tyto nálezy nasvědčují tomu, že pravdu mohl mít švédský chemik Svante Arrhenius, který už před sto lety tvrdil, že život na naši planetu přišel z vesmíru (tzv. teorie panspermie). Záhada jeho zrození se tak ovšem neřeší - jen se odsouvá o kus dál.
Hledání kosmické lodi

17. ledna 2010 v 15:00 | Fox Mulder

Hledání kosmické lodi


Přívrženců teorie kosmické lodi neubývá

Počet expedic z mnoha vědeckých ústavů - často věhlasných jmen - neklesá ani sto let po explozi, která otřásla Sibiří i vědeckým světem. Už po druhé světové válce se objevila hypotéza, že nad Sibiří havarovala mimozemská kosmická loď s jaderným pohonem. V roce 2004 se tato hypotéza objevila v novém kabátě - dokonce i s tvrzením, že byly nalezeny fragmenty tohoto plavidla.

Dnes dává většina astronomů přednost přirozenějším vysvětlením, neobvyklých okolností exploze je však tolik, že "prokázaných" hypotéz je k dispozici několik stovek. O tunguzském fenoménu již bylo publikováno téměř tisíc vědeckých prací a na místě pracovaly stovky expedic, stále však existuje mnoho nejasností. Není proto divu, že vědeckých výprav neubývá, spíš naopak.
Většina z nich se zabývá drobnou prací a nenápadným sběrem dat a nijak nepoutá pozornost médií. Roku 2004 však z řady vybočila ruská organizace Tunguzský kosmický fenomém, která přišla hned s několika kontroverzními objevy.
První z nich vychází z analýzy snímků oblasti pořízených z kosmu a vyhlíží docela seriózně. Krasnojarská pobočka státní organizace Priroda provádí v oblasti střední Sibiře výzkumné a kartografické práce pro potřeby průmyslu, těžby a budování dálkových tras, při nichž využívá snímků získaných satelity. Analýza některých záběrů odhalila podivné struktury, které neodpovídaly známým geologickým útvarům. Na snímcích vypadaly jako paprsky rozbíhající se jedním směrem od jakéhosi centra. Většinou byly široké několik málo kilometrů a dlouhé až desítky kilometrů. Vědci dostali podezření, že jde o stopy dopadů kosmických těles. Šikmo letící objekt zde zřejmě narazil do zemského povrchu a vyvrhl velké množství směsi své původní hmoty s horninami z místa dopadu.
Tři z těchto paprsčitých struktur ležely na území Evencké autonomní oblasti a měly západovýchodní orientaci - stejnou jako zaznamenali svědci pádu tzv. tunguzského meteoritu. Podivné bylo pouze to, že žádný neležel u osady Vanavara v oblasti zvané Jižní močál, která je dosud označována jako epicentrum výbuchu.


Přece jen mimozemšťané?
Poslední okamžiky před dopadem...

Nový objev se stal výzvou pro odborníky z krasnojarské nadace "Tunguzský kosmický fenomén", která se záhadou dlouhodobě zabývá. Od druhé poloviny 90. lety vyslali do oblastí, které ukázaly kosmické snímky již několik vědeckých expedic. Analýzy půd a dřeva starých stromů přitom prokázaly anomální koncentrace prvků, které se na Zemi v těchto množstvích nevyskytují. Datování pomocí letokruhů stromů přitom (alespoň podle sdělení členů nadace) potvrdilo, že k zvýšení došlo právě v roce 1908 - tedy, že struktury objevené na snímcích z kosmu nepochybně souvisejí s tunguzským fenoménem.
Členové organizace vedení Jurijem Lavbinem se však nespokojili jen s hlínou a stromy, ale vzali sebou také citlivé detektory kovů. Letos v srpnu pak svět oběhlo šokující sdělení: na Sibiři našli úlomky pocházející z mimozemské kosmické lodi. Z ruských zdrojů jej převzaly i některé významné světové agentury, včetně agentury France Presse. Ve zprávách se poněkud mlhavě mluví o "mimozemském technikém zařízení" a o velkém bloku zhotoveném z kovu".
"Máme důkazy, že to nebyl meteorit, ale UFO," prohlásil Labvin v deníku Pravda. Nepřekvapuje, že reakce odborníků je více než skeptická. "Obávám se, že je to dost hloupý vtip," komentuje sdělení Benny Peiser z Liverpoolské John Moores University. "Nejdřív přišly zprávy, že ruská expedice jede hledat zbytky kosmické lodě. A už za týden tu je bingo! Oni to našli opravdu podezřele rychle."
Přitom nejde o první zprávu ohlašující podivný nález v oblasti exploze. Již první expedice se setkaly s tvrzeními domorodých Evenků o záhadných svítících kamenech. Později ufologická literatura zase přinesla fotografie pravidelných mikroskopických struktur údajně pocházejících z vzorků odebraných v Jižním močálu. Nic z toho se však nepodařilo doložit. Podle všeho ani zatím poslední úroda součástek z plavidla mimozemšťanů nebude mít jiný osud.


Hypozézy

17. ledna 2010 v 14:58 | Fox Mulder

Hypotézy


Tunguzská událost - přehled některých hypotéz

- 1908: Bůh Ogdu, který sestoupil na zem. Domorodí Evenkové

- 1908: Střetnutí Země s oblakem kosmického prachu. F. de Rua

- 1921: Kovový meteorit. L. Kulik

- 1925: Pád skupiny meteoritů. A. V. Voznesenskij

- 1934: Srážka Země s jádrem komety. F. Whipple

- 1946: Katastrofa jaderné kosmické lodi z Marsu. A. P. Kazancev

- 1948: Kus antihmoty se střetl se Zemí. L. La Paz

- 1950: Katastrofa mezihvězdné kosmické lodi. B. Ljapunov

- 1951: Rychlý let kovového meteoritu v zemském magnetickém poli indukoval síly, které jednak způsobily explozi nad Sibiří, jednak těleso vrhly na jinou dráhu, takže nakonec dopadlo úplně jinde V. F. Soljanik

- 1960: Explodující mračno komárů o průměru 5 kilometrů zapálené bleskem

- 1961: Přistání nebo havárie létajícího talíře.

- 1964: Silný laserový paprsek vyslaný k Zemi ze souhvězdí Labutě jako odpověď na explozy sopky Krakatoa. G. Altov a V. Žuravljevová

- 1965: Srážka s miniaturním tělesem z antihmoty, která způsobila zvýšení obsahu izotopů uhlíku ve tkáni kalifornských dřevin pocházejících z roku 1909. C. Cohan, W. F. Libby

- 1970: Jaderný výbuch umělého kosmického tělesa. A. V. Zolotov.

- 1973: Miniaturní černá díra. A. A. Jackson a M. P. Ryan

- 1988: Exploze podzemní plynové kapsy způsobená pádem meteoritu. N. Nistor

- 1989: Výbuch přírodní vodíkové bomby. Kometa s jádrem obsahujícím izotopy vodíku narazila do atmosféry, přičemž zvýšený tlak a teplota odstartovaly termojadernou fúzi. D´Alessio

- 1990: Start kosmické lodě, která předtím prováděla průzkum oblasti. J. Kruteljov

- 1994: Ne zcela vydařený pokus Nikoly Tesly s dálkovým přenosem energie. O. Nicholson

- 2001: Průnik paralelního vesmíru do našeho světa. R. Foot

- 2002: Výbuch deseti milionů tun zemního plynu v podzemním ložisku, W. Kundt

- 2004: Akce automatických zařízení zanechaných na Sibiři neznámou civilizací určených ke zneškodňování dopadajících asteroidů. V. Uvarov

- 2007: Exploze doprovázející proniknutí metanu na povrch z kimberlitového pně (vulkanického tělesa, v němž se tvoří diamanty). W. Kundt

- 2007: Nezdařené přistání mimozemské kosmické lodi, jejíž posádka byla namol opilá. Neznámý autor podepisující se jako Kamil Smrťák Sikora na literárním webu Pismak
Tunguzský meteorit - základní údaje

17. ledna 2010 v 14:53 | Fox Mulder

Tunguzský meteorit - základní údaje


datum exploze: 30. června 1908

čas: 0 hodin, 13 minut, 35 vteřin světového času

epicentrum: 60o54´14"N, 101o57´39E

lokalita: střední Sibiř, 60 km jižně od Vanavary

odhadovaná výška výbuchu: 5 až 10 km

síla exploze: asi 12 až 20 megatun TNT (cca 1000x víc než hirošimská puma)

síla otřesů: 5. stupeň Richterovy stupnice

plocha zpustošené oblasti: asi 2150 čtverečních kilometrů

http://www.tunguzskymeteorit.cz/03-1.jpghttp://www.tunguzskymeteorit.cz/03-2.jpg
Tunguzský meteorit

17. ledna 2010 v 14:49 | Fox Mulder
UFO


Tunguzská katastrofa - dokument
Před sto lety, 30. června 1908, v prostoru centrální Sibiře nad prakticky neobydlenou částí tajgy v Tunguzské oblasti došlo k mimořádně silnému výbuchu. Příčina exploze je připisována pádu velkého meteoritu a jeho výbuchu ve výšce asi 5 až 10 kilometrů nad zemským povrchem. Exploze tunguzského meteoritu byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2000 kilometrů čtverečních vyvrátila a přelámala kolem 60 milionů stromů a zvuk výbuchu byl slyšitelný do vzdálenosti 1000 kilometrů. Výbuch zaznamenaly stanice sledujících zemětřesení po celém světě a tlaková vlna vytvořená v ovzduší oběhla dvakrát zeměkouli. Pokud by podobné těleso explodovalo nad některým velkoměstem, zničilo by ho ve zlomku sekundy. V červnu 1908 uniklo takovéto zkáze o pouhých pět hodin druhé největší město Ruska - Petrohrad. Kdyby tunguzské těleso přilétlo z vesmíru o pět hodin později, byla by Země již jinak natočena a katastrofální exploze by Petrohrad vymazala z mapy světa... Nezbývá než doufat, že příští TunguskaCo to je a kde se to vzalo

17. ledna 2010 v 14:47 | Fox Mulder

Co to je a kde se to vzalo


Neobjasněná tajemství tunguzského meteoritu
Je tomu bezmála sto let, co se nad Sibiří rozlehlo hřmění a oblohou prolétlo těleso, které dodnes nedá mnoha lidem spát. Tunguzský meteorit už byl vydáván za úlomek komety, nebo planetky, miniaturní černou díru, kousek antihmoty, tajnou továrnu neznámého génia na výrobu atomové pumy, kosmickou loď mimozemšťanů i laserový signál od obyvatel cizí hvězdy. A každá z těchto teorií byla "bezpečně prokázána" i "bezpečně vyvrácena".

Nejčastěji se uvádí, že těleso, které 30. června roku 1908 explodovalo nad centrální částí Sibiře, přiletělo od jihovýchodu a před svým dramatickým zánikem urazilo v atmosféře nejméně tisíc kilometrů. Kdyby se udrželo ve vzduchu jen o trochu déle, mohlo by mimo jiné zpustošit Petrohrad, což by mělo na další vývoj historie nemalý vliv...

Světélkující obloha
Oficiální věda obvykle tvrdí, že šlo o meteorit. Doprovodné jevy katastrofy se ovšem meteoritu příliš nepodobají: exploze způsobila vznik ohnivého sloupu a obrovského oblaku kouře, který vystoupil do výšek desítek kilometrů. Následovalo zemětřesení o síle 5 stupňů Richterovy stupnice, které bylo zaznamenáno i v Anglii. Exploze měla sílu odpovídající tisícovce hirošimských pum. Následující noc byla obloha v celé Evropě pokryta svítícím prachem, takže se dalo nejen číst, ale dokonce i fotografovat na tehdejší nedokonalé fotografické desky. Několik amatérských astronomů oznámilo, že před katastrofou údajně na obloze pozorovalo podivné těleso kroužící kolem Země.
Po popsaných efektech by se dal v místě dopadu očekávat pořádný kráter, třeba takový, jaký se dodnes nachází v Arizoně. Měly by tu být také zbytky kosmického projektilu. Když sem ale v roce 1927 konečně dorazila výzkumná expedice, našla jen pokácený a sežehnutý les na ploše větší než 2000 čtverečních kilometrů.
Navzdory těmto okolnostem část vědců setrvala u hypotézy, že šlo o asteroid. Zbytek předpokládal, že se jednalo o kometu z vodního ledu, která se po explozi vypařila. Druhá hypotéza sice působí logičtěji, nepotvrdilo ji však matematické modelování. Proto dnes převažuje názor, že šlo o asteroid, který měl průměr okolo 30 metrů a hmotnost přibližně tisíc tun. Měl explodovat ve výšce 8 kilometrů. Jeho jedinou stopou prý jsou mikroskopické silikátové kuličky, které se na místě katastrofy nacházejí ve velkém množství.
Otázky však zůstávají. Vedle podivné absence kráteru to jsou i neobvyklé doprovodné efekty. V moderní době spadlo několik velkých meteoritů blížících se rozměry tunguzskému (naštěstí vždy do neobydlených končin), po žádném však nezůstala světélkující obloha. Zato kráter se našel vždy.

Součástka z neznámé slitiny
Jsou zde i další podivné indicie. Některá svědectví místních obyvatel naznačovala, že těleso v posledních okamžicích několikrát změnilo směr svého letu, který byl prakticky rovnoběžný se zemským povrchem. Také výsledky různých vědeckých odhadů si v udávaném směru letu často protiřečí. Uvedený jihovýchod je jen nejčastější kurs udávaný badateli, zatímco jiní neméně tvrdošíjně obhajují směr jižní, nebo západní. Ruský vědec A. Zolotov navíc vypočítal, že v posledních okamžicích před katastrofou těleso letělo rychlostí pouhých 1 až 2 kilometry za vteřinu. Vzhledem k tomu, že asteroidy se ve vesmíru obvykle pohybují rychlostí 45 km za vteřinu, tento objekt brzdil překvapivě účinně. Místo katastrofy také vykazovalo zvýšenou radioaktivitu.
Ruský spisovatel Kazancev proto již v 50. letech přišel s hypotézou, že tunguzský meteorit byl ve skutečnosti kosmickou lodí poháněnou jadernými motory. Právě jejich exploze měla mít na svědomí pozorované jevy i dokonalé vypaření korábu.
Domorodí Evenkové dodnes považují místo katastrofy za prokleté. Někteří z nich tvrdí, že se zde objevují tajemné světélkující kameny. pozadu ale nazůstávají v tomto ohledu ani moderní badatelé: mezi nálezy jedné z expedic má být údajně i opracovaný kus kovu z neobvyklé slitiny. Později se však po něm slehla země...
Dnes je v místě dopadu přírodní rezervace o ploše 250 tisíc hektarů. Místo katastrofy už prozkoumalo více než čtyřicet expedic. O katastrofě bylo napsáno přes 500 navzájem si protiřečících vědeckých prací a nespočet populárních knih, sci-fi románů a novinových článků. Záhada však zůstala záhadou.


Tajné zbraně druhé světové války

17. ledna 2010 v 1:03 | Fox Mulder
Třetí říše

Tajné zbraně druhé světové války


Další část z velimi zajímavého dokumentárního pořadu "Detektor" vysílaným českou televizí.Tentokrát s tématem létajících talířů vyvýjených nacisty.

Nacistická Třetí říše se stala ztělesněním zla a krutosti. Přesto mnohé lidi fascinuje. Jedním z jejich oblíbených témat je nacistický výzkum a vývoj létajících talířů, který měl být vázán i na české území. Proč se i dnes tolik lidí zajímá o více než šedesát let staré stroje, které možná ani neexistovaly? Anebo snad ano?


Detektor - Tajné zbraně Třetí říše (1 of 3)Detektor - Tajné zbraně Třetí říše (2 of 3)
Detektor - Tajné zbraně Třetí říše (3 of 3)


Dokument o piktogramech v obilí

16. ledna 2010 v 23:25 | Fox Mulder
Kruhy v obilí

Dokument o piktogramech v obilí


Dokument detektor o kruzích v obilí na území české republiky odvysílaný českou televizí 13.2.2008

Po celém světě vznikly a nadále vznikají stovky spolků a institucí, které shromažďují dokumentaci o jednotlivých jevech spojených se vznikem tzv. kruhů v obilí. Jsou záhadné obrazce dílem přírody, člověka nebo mimozemské inteligence?


1/3
2/3
3/3Tak co lidičky co si o tom myslíte? Pište.

Kruhy v obilí - fotky

16. ledna 2010 v 23:13 | Fox Mulder
Kruhy v obilí

Fotky kruhů v obilí


Konec nebude

16. ledna 2010 v 21:48 | Fox Mulder

Konec nebude

Tak jsem se rozhodnul že končit nebudu.Menu sem dal už po třetí dohromady.Ale fakt mě to štve.Napíšu jim mejla ať s tím něco dělají.To menu se prostě asi nestíhá naloadovat tak se načte jenom kousek.Ale to by fakt nemělo,když to nemáte někde zálohované dokáže to způsobit dost velký problémy.Mám celkem rychlé připojení 12 MB/S a fakt nevím co bych dělal kdybych měl třeba 2 mega...To asi těmhle uživatelům volitelné menu na blog.cz nefunguje vůbec.Nu nic děcka mějte se a dobrou noc.

konec!

16. ledna 2010 v 15:57 | Fox Mulder

Konec!

ja už na to kašlu,davam fotky do novýho članku kliknu na dokončit a smaže se mi menu.Nikde sem blbě neklikl ani nic takového.Už se mi to stalo potřetí takže končím s blogem,jestli ho někdo chcete tak si napište.

Fotky oblasti 51

16. ledna 2010 v 15:43 | Fox Mulder
Area 51

Fotky oblasti 51


Fotky tajného vojenského zařízení v nevadě,krycí název oblast 51.TOPlist laguje!

12. ledna 2010 v 22:00 | Fox Mulder

Toplist laguje


Už mě to sere,blbě to ukazuje týdení návštěvnost a počtu lidí online se taky zrovna nedá věřit... Dneska dokonce zmizel.... Že by dělali udržbu? :-D